České Budějovice 20.8.2017

Příběhy ❤️

České Budějovice 20.8.2017

Kolem oběda jsme dorazili do Budějovic, krásné město, krásné náměstí, zrovna zde probíhala Sochařská výstava  ,,Umění ve městě,,  která je každý rok jedním z hlavních lákadel léta a je opravdu zajímavá, tak jsem se u dvou soch vyfotil, abych měl památku - obří člověče nezlob se a obrovitánská zlatá moucha na věži, která měří tři metry a visí zhruba ve 22metrech, taky podivný pesan, tak jsem si ho aspoň očuchal… Ostatní sochy jsou ještě kolem centra města a také v dalších dvou městech – v Hluboké nad Vltavou a ve Veselí nad Lužnicí - říkala Káča, že je velká škoda, že nemáme tolik času zajet i tam, protože jižní Čechy jsou prostě jižní Čechy a je tu krásně. Takže jsme šli na svíčkovou se šesti…..

Co je štěstí??  Moucha jenom zlatá, takže vlastně máme štěstí, že jsme ji viděli a že se na Černou věž vrátila po 6ti letech díky sochaři Michalu Trpákovi, který je zakladatelem a kurátorem výstavy.

Počasí nám přálo a na Káči bylo vidět, že se vrátila tam, kde to má moc ráda a že strašně moc relaxuje jen tím,že tam je i když cesta byla dlouhá a ještě nás čekala i zpět. Ale cíl Rafael o.p.s a Iva byl jasný.

Váš Dr.DO