Rafael o.p.s 20.8.2017

Příběhy ❤️

Rafael o.p.s  20.8.2017

Tak jsme s Káčou dorazili do Rafael Ops kolem 14 hodiny - Iva už se o nás bála, ale my byli na té svíčkové, takže proto to zdržení, což se dá pochopit . Káča mě seznámila s Ivou, předali jsme jí anděla - protože Iva andělem  je - bylo to skromné poděkování za to jaká je a co pro všechny ty pesany, kterým ublížil zase jen člověk dělá a že se to za ty špatné pokouší napravit. Chvilku jsme si povídali a pak začalo seznamování se všema pesanama postupně, protože ne všichni, stejně jako u nás doma se spolu mohou potkat. Káča chtěla vidět hlavně Adélku a Roxy, proto jsme za Ivou jeli, něco jsme jí slíbili a snad z toho bude mít i radost. Adélka byla úžasná, ale strašně na ní bylo vidět, jak ji někdo moc ublížil a že i přes to, se přišla pomazlit a povykládat svůj smutný příběh, aby ho slyšel každý, kdo se s ní setká a možná se i zamyslel. Bylo to hluboké poselství o smutku a utrpení a nezanevření na lidi i když jí ublížili. Strašně to bolelo u srdce, jediné co hřálo,tak to,že teď už se má moc dobře.Někteří lidé jsou krutí, jen proto, že nejsou šťastní a zbytečně zraňují a nejvíce ty,kteří nemohou mluvit a nijak se bránit a jen to vydržet a nebo umřít. Káča zase brečela dovnitř, tak aby to na ni nikdo nepoznal, ale jsem pes a vycítím to, jak jí je. Má to tak často, když vidí utrpení nebo někoho kdo trpěl, tahá si to na sebe a do sebe a pak jí chvíli trvá než to vstřebá, a o to víc chce něco řešit a zachraňovat. Roxy byla sice opatrnější, ale bylo na ní vidět, že je ráda, že přišla návštěva, dokonce se vydala i dál od bezpečí svého kotce-spíše pokojíčku, i Ivu to překvapilo, kam se rozběhla, super fenečka také s ne úplně hezkými vzpomínkami na minulost, ale u Roxy s tím půjde ještě něco udělat, kdežto Adélka už bude smutná pořád. Bylo to smutné a zároveň i veselé setkání, protože hřeje u srdce, když vidím, že je dobře postaráno o mé chlupaté kámoše a kámošky a že teď se budou mít už jen dobře.

Iva nám do plyšového útulku věnovala velkého plyšového bafana, což bylo úplně úžasné a nečekané – dali jsme mu s Káčou jméno - jaké jiné než Rafael, myslím a vlastně vím, že to byl historicky první pesan, kterého Iva kdy dala do jiného útulku, ale to je o důvěře a Iva ví, že se u nás bude mít dobře a slíbili jsme jí, že kdokoliv kdykoliv bude chtít podpořit plyšového Rafaela, tak podporuje Ivu a její smečku. Rafael je pouze k virtuální adopci, není na tom dobře, také není nejmladším pesanem, ale po domluvě s Ivou je samozřejmě možná i adopce jako taková a ne jen virtuální.

Odjížděli jsme od Ivy se super pocity a těšením se na další návštěvu. Káča slíbila,že příště zůstaneme na noc a budeme stanovat-takže budou buřty-hurá.

Váš Dr.DO