Kalendář 2018 dokončen

Příběhy ❤️

Hurá kalendář je hotov…jsem pyšný

Jedním z větších projektů našeho plyšového útulku jsou kalendáře, k jeho vytvoření (nafocení) se propůjčilo 56 profesionálních hasičů a další hromada pomáhala venčit a vyběhávat pejsky, taky hladit, mazlit 52 psů z prověřených útulků z celé republiky, kteří hledají svoje DOma. K tomuto spojení hasiče a psa nedošlo náhodou, protože hasiči při svojí práci často zachraňují nejen lidi, ale i zvířata, která se ocitla v nějaké nouzi nebo potížích… Káča kluky zná, a protože slovo dalo slovo, tak se začalo jednat oficiálně a vyběhávat povolení. Byl jsem na všech jednáních a pánové ředitelé byli naprosto úžasní. Stejně tak velitelé směn a velitelé stanic, za to jim všem patří velký dík, že vlastně, nevěděli do čeho jdou, ale věřili Káče, že to dobře dopadne…a dopadlo.

V kalendáři nejsou jen pejskové, kteří hledají domov ale i staří, nemocní, které někdo prostě zahodil, nebo se o ně na stáří prostě nechtěl starat, no snad se to těmto lidem jednou vše vrátí a někdo s nimi naloží podobně. Pejsky můžete podpořit virtuální adopcí a pomoci jim tak důstojně dožít, sice v útulcích, ale lepší dožít milován v útulku, než někde zapomenut ve křoví u silnice. Info naleznete na webových nebo fb stránkách útulků, zde navíc získáte podrobné informace o všech těchto "nalezencích", o jejich chráněncích, o tom jak jim můžete pomoci i jinak. Odkazy na našich stránkách jsou proklikávací, tak nemusíte nic složitě hledat. Pokud, by jste chtěli poskytnout domov starému pejskovi a nechat ho důstojně dožít ve vaší rodině, bylo by to úplně nejvíc, ne všichni staří pejskové jsou ležící hromádky neštěstí.

Jsem rád, že jsem všechny spojil do společného zájmu vytvořil něco, co tu ještě nebylo. Ale ať se vrátím zpět, takže povolení jsme měli, Káča obvolala útulky, domluvila termíny a datum kdy který útulek a na jakou stanici dorazí, jaký počet pejsků, aby seděli k počtu kluků na určitou směnu, byl čas dovolených a také se fotilo za plného provozu, takže se i stalo, že nám kluci odjeli k zásahu, nebo si přehodili šichty a Káče vstávaly vlasy na hlavě, ale i tak se kalendář nafotil za týden a půl, přesně asi za 50hodin, což je docela mazec, ale Káča když si něco vezme do hlavy, tak to prostě je-je taková.

 Byla to legrace i když přípravy, co nejdou vidět, nejsou jednoduché a hlavně kluci byli perfektní-ti co fotili a i ti, co nefotili, protože….prostě dojel útulek s několika pesany,kluci se jich ujali, vyběhat, vyvenčit po dlouhé cestě, a hurá fotit-užili si to i pesani, tolik hlazení naráz a pozornosti najednou snad někteří nezažili za celý svůj život-bylo fajn sledovat, jak který hasič se chopil svého favorita, nebo jak když přijela Eliška nebo Bětka s pesanama, kteří už na svůj domov takovou šanci nemají, jak kluci byli prostě nejlepší a postarali se o pesany, aby byli v pohodě a bezpečí a cítili se nejlíp.Všem, co v tomto projektu "mají prsty a tlapky"  děkujeme

 

Hasičům - těm kteří fotili i těm kteří nefotili, protože tam byli a věnovali se pejskům, i těm kteří dovolili focení, jako jsou páni ředitelé a lidé kolem nich. Fotografkám, za jejich práci. Zúčastněným útulkům, i těm nezúčastněným, že jsou, a že když to často není jednoduché, tak jsou tu proto, aby pomohli a zachraňovali, přestože je to občas nad jakékoliv možnosti a nad rámec toho, co lze zvládnout časově, technicky, finančně a hlavně psychicky….

Díky tomuto projektu a podpoře sponzorů získaly zůčastněné útulky celkem

 

                                                                 289 650,-❤❤❤

Váš Dr.DO